Mech na střeše je častým problémem. Po odstranění mechu na střeše získáte opět původní vzhled Vaší střechy a to bez výměny střešní krytiny. Odstranit lze i další organické nečistoty.

Co jsou organické nečistoty?

Mezi organické nečistoty patří řasy, plísně, mechy a houby.

Před těmito nečistotami lze chránit nejen střechy, ale i fasády, chodníky, zdi, terasy, ploty aj.

Odstranění organických nečistot

Fasády se zelenou řasou či mech na střeše nevypadají na domech příliš hezky. Nemusíte zoufat. Prostředky SCALP Vám umožní dokonale odstranit tyto nevzhledné nečistoty a navrátit tak čištěným povrchům původní vzhled. Navíc budou ošetřené povrchy chráněny před opětovným výskytem těchto nečistot na dobu několika let.

Přípravky SCALP dokážou odstranit organické nečistoty z přírodních i umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, barvených nebo probarvených povrchů, keramiky, pálené i betonové střešní krytiny, eternitu, ale i z hliníkových nebo eloxovaných povrchů.

Výhody odstranění mechů, řas, plísní a hub

Čištěním mechů, řas, plísní a hub šetříte drahocenný čas i peníze. Výměna střešní krytiny je časově i finančně náročná. Nátěry fasád taktéž.

Po odstranění mechů, řas, plísní a hub budou střešní krytiny i fasády vypadat jako nové.

Pokud si tyto práce nechcete provádět sami, nabízíme Vám kompletní servis, který k Vaší plné spokojenosti provádí vyškolení pracovníci naší firmy.

Při koupi prostředků na odstranění organických nečistot Vám poskytneme bezplatně poradenství o jejich správné aplikaci. Samozřejmostí je i technická podpora.

Ochrana před novotvorbou řas, mechů a plísní

Chraňte své fasády a střechy před tvorbou organických nečistot, jako jsou řasy, mechy a plísně. Ochranu lze provádět preventivně nebo po odstranění organických nečistot z povrchů staveb, které byly řasou, mechy nebo plísní napadeny. Stačí použít vhodný nátěr proti plísni.

Kdy povrchy chránit?

Nejlepší je samozřejmě prevence. Dostatečnou prevencí zabráníte vzniku mechu a řas, a tím se vyvarujete jejich případného odstranění.

Pokud byla Vaše fasáda či střecha již mechy a řasami napadena, je po jejich odstranění nutné očištěné povrchy chránit. Ochranu vyčištěných povrchů je vhodné provést prostředkem s preventivním účinkem proti novotvorbě organických nečistot. Bez následného ošetření vyčištěných povrchů se organické nečistoty velice rychle (během 2 až 3 měsíců) vracejí, protože jsou zde vhodné podmínky pro jejich růst.

Jaký prostředek je vhodný na ochranu povrchů?

Z výrobní řady SCALP je pro účely ochrany povrchů před organickými nečistotami určen ANTI-MOUSSE 77.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 vytváří po zaschnutí na povrchu ve vodě těžko rozpustné sloučeniny, které mají fungicidní a dezinfekční účinek a zabraňují tak novotvorbě řas, mechů, plísní a hub po dobu několika let.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 je přetíratelný jakoukoliv barvou a lze na něj nanášet lepidla pro lepení kontaktních zateplovacích systémů, tenkovrstvé omítky a jiné materiály s jistotou, že pod těmito vrstvami nedojde k novotvorbě organických nečistot, a tím k odlupování vrchních nátěrů a omítek.

Kdy lze SCALP ANTI-MOUSE 77 použít?

Přípravek SCALP ANTI-MOUSSE 77 je vhodné využít v těchto situacích:

  • K přípravě podkladu – pro nanášení dalších materiálů (barev, omítek, lepení kontaktních zateplovacích systémů, aj.).
  • Při rekonstrukci povrchů, ochraně vyčištěných nebo nově zhotovených povrchů před tvorbou organických nečistot.

Použití výrobků SCALP

Použití čistících prostředků SCALP je snadné. Pracovní postup je složen z několika jednoduchých kroků.

  • nanést čistící prostředek
  • nechat působit
  • opláchnout studenou tlakovou vodou (wap)
  • nanést ochranný prostředek
  • nechat zaschnout

Níže naleznete podrobnější návod, ve kterém jsou uvedeny i konkrétní názvy přípravků SCALP.

Aplikace je na všechny typy povrchů stejná.

Systém SCALP

Přípravky SCALP lze využít především v rámci pravidelné údržby povrchů – čištění fasád a střech. Lze je však také využít v případě přípravy povrchu pro následné lepení kontaktního zateplení či při nanášení nátěrů na povrchy znečištěné organickou nečistotou.