Potřebujete rychle a bezpečně odstranit staré nátěry? Řešením pro Vás může být škála výrobků SCALP.

Odstranění starých nátěrů

Odstraňovače barev SCALP dokáží odstranit barvy a laky na vodní bázi nebo na bázi rozpouštědel. Tedy barvy akrylátové, silikonové, syntetické, acetonové, zinkoklihové, suříkové, olejové, ale i polyuretanové a polyepoxidové.

Nechtěné nátěry lze odstranit ze všech typů minerálních podkladů. A to z vápenných omítek, přírodních i umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, keramiky, pálené i betonové střešní krytiny či eternitu. Nátěry lze prostředky SCALP odstranit také ze dřeva, kovu dalších běžně používaných materiálů.

Výhody odstranění barev

Odstraněním barev či laků vdechnete starým věcem opět nový život. Můžete si oživit vzhled Vaší staré roubenky či dětské židličky.

Mimo odstranění nátěrů Vám prostředky SCALP pomohou i s odstraněním zbytků lepidel, asfaltu, spárovací hmoty či tmelů.

Pouze dokonalé odstranění barev a správná příprava podkladu dokáží zaručit přilnutí a plnou funkčnost nového nátěru nebo kontaktního zateplovacího systému.

Použití výrobků SCALP

Odstranění nechtěných nátěrů je velice jednoduché.

  • nanést odstraňovač barev a nechat působit
  • silné vrstvy rozvolněné barvy mechanicky odstranit ostrou stěrkou
  • na zbytky nanést opět odstraňovač barev a nechat působit
  • opláchnout povrch tlakovou vodou

Návod je vhodný pro odstranění zbytků nátěrů nebo strukturovaných omítek. A to pro všechny typy povrchů.

Systém SCALP

Skupina produktů SCALP řeší odstranění mnoha typů nátěrů a laků z běžně používaných materiálů. Řeší také odstranění skvrn od barev na přilehlých plochách, které byly při nátěru špatně chráněny.

Díky produktům SCALP odstraníte také zbytky lepidel po stržení PVC nebo koberců, asfalt, stěrkové hmoty, lepidla na dlažby a obklady a spárovací hmoty a tmely.