Změna názvu ThermoShield na ClimateCoating. web ClimateCoating

ThermoShield TopShield

Nátěr na střechy s vysokou reflexí slunečního záření. ThermoShield TopShield snižuje teplotu v podkroví a šetří náklady na klimatizaci a topení.

ThermoShield TopShield je odolný střešní nátěr připravený k použití.

ThermoShield TopShield je založený na funkci termokeramické membrány. Poskytuje ochranu pro téměř všechny podklady střešních konstrukcí.

Základní vlastnosti ThermoShield TopShield

  • dlouhotrvající ochrana střechy před škodlivými vlivy životního prostředí jako jsou ultrafialové záření, smog, špína, kyseliny, soli a mořská voda
  • výrazná ochrana před vlivy počasí jako je déšť, sníh, krupobití...
  • nátěr je vodotěsný také při extrémních povětrnostních podmínkách
  • vysoká elasticita, snižující tvorbu trhlin
  • energetická účinnost v létě i v zimě
  • snižuje dilatační napětí střešní krytiny a nosné konstrukce „tepelným uklidněním“
  • vysoká reflexe slunečního záření
  • extrémní elasticita výhodná u přechodů různých materiálů

Ochrana střechy s nátěrem ThermoShield TopShield

Pokud má střešní krytina vystavená povětrnostním vlivům a vlivům životního prostředí dlouho plnit svou funkci, potřebuje dobrý ochranný štít. ThermoShield TopShield výborně plní tento úkol. Prudký déšť, krupobití a sníh nemohou ThermoShield TopShield poškodit. Dokonce ani střešní krytiny z vláknocementových desek (vlnitý azbest) nebo zinkových plechů nejsou pro nátěr žádný problém. Po odpovídající předběžné úpravě plechových střech pomocí ThermoShield ZinkPrimer nebo ThermoShield RustPrimer se vytvoří dlouhodobá ochrana střechy, která současně chrání podklady z železných i neželezných kovů před korozí. Za mimořádně vysokou přilnavost na všechny obvyklé střešní krytiny vděčí ThermoShield TopShield jedinečné kompozici z vysoce kvalitních surovin.

ThermoShield TopShield zůstává elastický ve vysokém teplotním rozsahu od -40°C do +150°C. Není třeba se obávat tvorby trhlin vzniklých vytvrzováním. 

ThermoShield TopShield má vysokou reflexi slunečního záření

ThermoShield TopCoat

Termokeramický nátěr ThermoShield TopShield dokáže díky svým unikátním se jedinečným vlastnostem efektivně odrážet sluneční záření. Postará se tak o pohodové klima v podkroví a v podkrovních prostorách. Zaroveň pomůže ušetřit nemalé náklady na klimatizaci, protože teplota v podkroví po aplikaci nátěru ThermoShield TopShield výrazně klesne. Čím více slunečních paprsků se odrazí do venkovního prostoru - tím méně jejich pronikne přes střešní krytinu do nitra budovy = menší zahřívání vnitřních podkrovních prostor.

Přemostění přechodů různých materiálů s nátěrem ThermoShield TopShield

Přemostění přechodů různých materiálů s nátěrem ThermoShield TopShield, jeho vysokou reflexí slunečního záření a z toho vyplývajícím "tepelným uklidněním" podkladů, můžeme přemostit mnoho přechodů různých materiálů a udržet je bez trhlin, které vznikají vlivem jejich různé tepelné roztažnosti. Keramické duté tělíska s lomem tepelných paprsků se starají o značné snížení propustnosti tepla do střešní konstrukce. Tento jev vede k výrazné redukci tepla v interiéru pod střešním pláštěm, což pro obyvatele při vysokých letních teplotách znamená přijatelné prostředí i bez klimatizace. U velkoplošných střech obytných budov a průmyslových hal působí nátěr při krupobití a dešti navíc jako element tlumící hluk.

ThermoShield TopCoat má výborné využití v průmyslu na kovových konstrukcích. Jeho aplikace na sila a skladovací kontejnery dokáže díky reflexi slunečního záření účinně eliminovat přehřívání nádrží, případně aplikace na rozvodné potrubí minimalizuje tepelné ztráty.
ThermoShield TopCoat nachází své uplatnění i na železnici - a to díky tomu, že zabraňuje kondenzaci vody v prostorách s elektrickými rozvody. Aplikuje se např. na tramvaje, kde ve fabionech dříve často kondenzovala voda.
Nátěry ThermoShield TopCoat a TopShield zde mohou vysoce přispět svými vlastnostmi. Během přestávek a i při práci přináší člověku pobyt v příjemně temperovaných pracovních a kancelářských kontejnerech odpočinek. V každém ročním období: v zimě žádné mrznutí av létě příjemné vnitřní klima, navzdory vysokým venkovním teplotám.
Díky vysoké reflexi slunečního záření dokáží nátěry ThermoShield aplikované na textilie udržet teplotu pod nimi na přijatelné úrovni. Takto můžeme jednoduchým způsobem zajistit příjemné pracovní prostředí v horkých letních dnech. Reflexe slunečního záření nátěrem ThermoShield lze využít iv "plechových" v novinových stáncích, kde se po aplikaci vytvoří příjemné pracovní prostředí a podstatně se v nich sníží teplota.
Zvuk v místnostech naráží na různé reflexní povrchy - jako jsou podlahy, stěny a stropy. Tímto vznikají různé zvukové odrazy. Aby bylo hovorem v místnostech dobře rozumět, musí být ostatní hluky co možná nejrychleji rozptýleně. Nátěry se speciálními akustickými elementy ThermoShield IndustrySpecial Acoustic pomáhá vylepšit akustiku v prostorách. Na stropních panelech je toto použití nátěrů ThermoShield exluzivně rozšířené již po celém světě.