Změna názvu ThermoShield na ClimateCoating. web ClimateCoating

ThermoShield VitalProtect Aktiv

ThermoShield VitalProtect Aktiv deaktivuje plísňové toxiny a alergeny ve stěně stejně jako ve vzduchu. Zatím nebyl identifikován žádný mikroorganismus, který by nebyl VitalProtectem zneškodněn. Dobrá kompatibilita materiálu chrání stavební konstrukci.

VitalProtect Aktiv je šetrný k životnímu prostředí a naprosto bezpečný pro lidský organismus.

Proto je tento výrobek vhodný do všech obytných prostor včetně kuchyně či dětského pokoje. Pokoje jsou obyvatelné bezprostředně po ošetření přípravkem.

VitalProtect vykazuje vysoký dezinfekční potenciál a není toxický. Po aplikaci se rozkládá na komponenty, které jsou původními složkami pitné vody.

Po ošetření mohou být odstraněné tapety a další materiály snadno likvidovány s běžným komunálním odpadem.

K ochraně proti zvýšené kontaminaci sporami při použití VitalProtect jsou povinné osobní ochranné prostředky, jako je ochranný oděv a dýchací maska.

Základní fakta o ThermoShield VitalProtect:

  • Použití možné ve všech obytných místnostech
  • Šetrné k životnímu prostředí a absolutně bez zbytkových částic
  • Žádné zdravotní riziko
  • Krátká doba kontaktu a čas dezinfekce
  • Trvale deaktivuje všechny známé plísní toxiny a jejich alergeny
  • Žádný vývoj odporu
  • Chrání stavební konstrukce
  • Žádné nebezpečné složky dle 89/542/EWG
  • Dermatologicky testováno a hodnoceno jako "velmi dobré"

 

Tvorba plísňové houby v bytech a v domech je problém, který je třeba brát vážně a který nepřispívá pouze k znehodnocování nemovitostí, ale může poškozovat v silné míře i zdraví lidí.

Statistika vychází z toho, že každý třetí byt a každý třetí dům je napaden plísní.

Tradiční boj s plísní se prováděl zpravidla prostřednictvím přímého nánosu částečně jedovatých substancí na viditelné plísně. Při této aplikaci nebyly zohledněny ani spóry ve vzdušném prostoru, ani pozdější obyvatelnost ošetřených prostor.

ThermoShield VitalProtect Aktiv: ochrana proti plísni

Náš systém boje s plísní a systém prevence VitalProtect a ThermoVital je naproti tomu inovácioa. VitalProtect je ph-neutrální, nezatěžující životní prostředí a zcela bez zbytků. Manipulace je naprosto bezpečná a neobsahuje žádná zdravotní rizika.

Prostory jsou po ošetření a krátkém čase působení ihned znovu obyvatelné. VitalProtect deaktivuje jedy plísňové houby a jejich alergeny, má krátký dezinfekční čas a není to žádný nebezpečný materiál podle 89/542/EHS. Dosud nejsou známy žádné mikroorganismy, které by VitalProtect neinaktivoval. Přitom je velmi vysoká snášenlivost materiálu na VitalProtect, stavební substance je ušetřena.

ThermoShield VitalProtect Aktiv: odstranění plísní

Sanace plísňové houby patří do ruky profesionála, protože k úspěšnému a dlouhodobému ničení musí být známa, tak odstraněna příčina napadení. My používáme při ničení plísňových hub biologický produkt, který plísňovou hubu na stěně, tak spóry ve vzduchu deaktivuje a odstraňuje. Toto je možné jen proto, že VitalProtect - produkty nejsou škodlivé pro lidský organismus a tak představují v sanaci plísňových hub pravou inovaci.

Aplikace ThermoShield VitalProtect Aktiv/ Způsob postupu

Ošetření kontaminovaného prostředí následuje ve třech krocích:

1. Ošetření viditelných plísňových kultur:

VitalProtect "aktiv" ničitel plísňových hub se rozstříkne na viditelně zbarvené oblasti.
Doba působení je 25 až 30 min.

2. Ošetření vzdušného prostoru a sekundární kontaminace:

VitalProtect "pro" odstraňovač spor se rozpráší volným kolísáním a homogenně horkým rozprašovačem do prostorového vzduchu. Nábytek zůstává v prostoru ošetřování, aby se na něm zachycené spóry inaktivovali. Doba působení je cca 120 min. Návazně na to se ošetřovaný prostor vyvětrá a připraví na nátěr s ThermoVital. Podle kontaminace musí být po odstranění obkladů stěn doošetrované místa, napadené mykotickém houbou s VitalProtect "aktiv", ničitelem plísňové houby.

3. Prevence s ThermoShield ThermoVital:

Jen takto právě dekontaminován a dezinfikován prostor obdrží dvojnásobný nátěr ThermoVital na prevenci proti plísňové houbě. Přitom neexistují žádné hranice pro mnohotvárnost vzhledu s více než 4 000 barevnými tóny.

Oblasti aplikace ThermoShield VitalProtect Aktiv

Ložnice, obývací pokoj, kuchyňské a sanitární prostory, podkroví, kancelářské prostory, sklepní Prostory, plovárny, vinné sklepy podle DIN EN 13 300

Výrobky ThermoShield jsou pro použití v interiéru nastaveny tak, že regulují vlhkost v místnosti na optimální hodnotu 55%. Čím je vyšší vlhkost vzduchu v letních měsících, membrána ThermoShield generuje chlazení odpařováním - klimatizace zdarma a to zejména v subtropických teplotách.
Teplá hlava a studené nohy při naplno spuštěném topení - kdo by neznal tento častý pocit typický v zimních měsících? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti, které je vyzařováno do místnosti.
Termokeramický nátěr ThermoShield absorbuje teplo z topného tělesa a rychle ho transportuje po celé stěně - to je faktor, který zvyšuje komfort bydlení. Vysoký teplotní rozdíl v místnosti mezi podlahou a stropem je při topení minimální.
Lepší rozložení teploty na stěnách, minimální tepelné mosty a udržování stálé vlhkosti - to vše jsou výhody termokeramického nátěru ThermoShield. Díky těmto vlastnostem termokeramická membrána ThermoShield minimalizuje vznik kondenzátu na stěnách a tím i tvorbu plísní. ThermoShield neposkytuje živnou půdu (vlhkost) pro uchycení a růst plísní.
ThermoShield interieur je zvláště vhodný pro alergiky a astmatiky, protože neobsahuje žádné známé alergenní látky. Nevytváří znečištění vzduchu v místnosti, protože povlak (termokeramická membrána) je bez emisí a používá vodu jako rozpouštědlo. Typický zápach po jeho aplikaci zmizí velmi rychle. Čistý, zvlhčený a zdravý vzduch tak usnadňuje alergikům dýchání.