Změna názvu ThermoShield na ClimateCoating. web ClimateCoating

Zateplovací systém ETG-TS

Omítkový zateplovací systém HFR-TS® tvoří zateplovací omítka HFR a termokeramický nátěr ThermoShield. Spolu tvoří revoluční zateplovací systém s výbornými vlastnostmi a dlouhou životností. Tepelněizolační zateplovací omítka HFR-TSE vám zajistí ve spolupráci s nátěrem ThermoShield plnou ochranu před všemi atmosférickými vlivy a vytvoří inovativní termoizolační zateplovací systém budoucnosti, který předčí vaše očekávání.

Inovativní tepelněizolační zateplovací systém HFR-TS®

Tepelněizolační zateplovací omítka HFR-TSE vám zajistí ve spolupráci s nátěrem ThermoShield plnou ochranu před všemi atmosférickými vlivy a tím tvoří inovativní termoizolační zateplovací systém budoucnosti. Díky svým unikátním vlastnostem termoizolační omítky HFR-TSE a nanotechnologií v termokeramické nátěru ThermoShield vám v toto spojení zajistí regulaci vlhkosti ve zdivu (udržuje ji stále v suchu = pouze „suchý kabát hřeje“). Koeficient absorpce vody je méně než 3% za 120 dní přítomnosti ve vodě a díky svým difuzním vlastnostem – koeficient propustnosti vodních par = 7, napomáhá rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu a uvnitř konstrukce budov.

Tepelněizolační zateplovací omítka HFR-TSE je velmi vhodná nejen jako alternativa zlepšení komfortu vašeho bydlení (zateplení vaší nemovitosti), ale zároveň získáte nový kabát domu, který vaši nemovitost ochrání před všemi povětrnostními vlivy. V létě se stavba nepřehřeje (úspora na klimatizací) a v zimě 3x sníží únik tepla z vašeho domu (úspora na vytápění).

Spolu v kombinaci s termokeramickým nátěrem ThermoShield vytvoří zateplovací omítka HFR-TSE komplexní zateplovací systém pro ideální zateplení domu.

Výhody zateplovacího systému HFR-TS®

  • Minimální životnost zateplovacího systému HR-TS® je 30 let
  • Výrazná energetická úspora na vytápění a klimatizaci (15-40%)
  • Vysoká ochrana zdiva před povětrnostními vlivy (bez tvorby zelených řas, hub a plísní)
  • Vysoká účinnost odstranění vlhkosti ze zdiva po odstranění příčiny
  • Aplikace bez porušení zdiva (žádné kotvení)
  • Jednoduché zpracování
  • Nízká hmotnost zateplovacího systému HFR-TS: 7,0 kg / m2
  • ekologický materiál
  • Rychlá aplikace
  • Zateplovací systém tepelné ochrany HFR-TSE / ThermoShield® je lepší než kontaktní zateplovací systémy

Jednoduchá aplikace zateplovacího systému

Zateplovací systém HFR / ThermoShield je ideální pro moderní ekologické stavby i pro renovovanou budovu. Hotová omítka HFR-TSE představuje z hlediska struktury kompaktní izolační vrstvu složenou z lehkých a pevných granulovaných křemičitých kuliček.

Aplikace termoizolační omítkové směsi HFR-TSE vyžaduje minimální náročnost, převážně se nanáší ve dvou vrstvách bez armovací síťky, což podstatným způsobem zkracuje časový rozsah stavebních prací. Nanáší se ručně běžným způsobem omítání nebo pomocí strojů na omítání – typu PFT G54 příp. M-Tec Duo. Směs po dokončení vytvoří na stěně jednotnou masivní vrstvu bez skvrn a tepelných mostů. Systém HFR / ThermoShield dosáhne svou plnou funkčnost 30 dní po aplikací.

Zateplovací omítka HFR-TSE a energeticky úsporný keramický nátěr ThermoShield tvoří jako celek dokonalý zateplovací systém 21. století v oblasti tepelné ochrany nových i obnovovaných budov.

Moderní a komplexní ochrana domu zateplovacím systémem HFR-TS®

Zatepľovací systém ETG-TS

 

Omítkový zateplovací systém se skládá ze dvou částí: izolační a zateplovací omítky HFR a termokeramického nátěru ThermoShield.

Omítka HFR-TSE tvoří tepelné jádro zateplovacího systému

Tepelněizolační omítka HFR-TSE je vhodná pro fasádní omítání cihlových, betonových, železobetonových, pórobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů v exteriéry i v interiery. Omítka HFR-TSE je vhodná na omítání všech podkladů, které mají jednoduchý i složitý tvar. Díky své objemové hmotnosti dokáže velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů.

Tepelněizolační omítka HFR-TSE je hotová suchá směs na bázi granulovaných křemičitých kuliček, která po smíchání s vodou vytvoří dokonalou plastickou, vysoce adhezní hmotu určenou k použití jako izolace proti vlhkosti a zároveň jako tepelná a zvuková izolace stěn budov. Díky svým vlastnostem tvoří výborný základ pro zateplovací systém HFR-TS.

Princip interakce tepelněizolační omítky HFR-TSE se zdivem: omítka HFR-TSE nanesena na fasádu pracuje v režimu membránové sanace. Omítka propouští vlhkost ve formě páry prostupující ze zdiva (stěn) az interiéru, čímž dochází k jejímu pravidelnému odvádění a k následnému zlepšení tepelně-izolačních vlastností zdiva tj ke zvýšení hodnoty parametru R (tepelný odpor stavební konstrukce).

Tepelněizolační nátěr ThermoShield zajistí ochranu fasády zateplovacího systému. Vytahuje vlhkost ze zdiva a udržuje zdi suché.

ThermoShield tvoří ochranný štít zateplovacího systému - v tomto případě termoizolační omítky HFR-TSE, který díky unikátnímu složení odvede vlhkost, avšak zabraňuje zpětnému přechodu vlhkosti z vnějšího prostředí do materiálu stavební konstrukce. ThermoShield zabezpečuje teplotní stálost a tedy nedochází k degradaci (k prasklinám) zdiva resp. stěn vlivem vysokého rozdílu teplot.

Jedinečné vlastnosti Termokeramické nátěru ThermoShieldu napomáhají zateplovacímu systému HFR-TSE postarat se o útulné, pohodové klima ve všech budovách. Pomáhají šetřit náklady na vytápění i klimatizaci a velmi účinně chrání fasády a střechy před škodlivými vlivy různých povětrnostních podmínek. Významnou měrou zabraňují stárnutí a zvětrávání stavebních konstrukcí. Přitom je termokeramický nátěr ThermoShield v poměru cena / výkon stejně výhodný jako normální, vysoce kvalitní disperzní barva.

Termoizolační nátěr ThermoShield je ve světě používán již více než 30 let. Za tuto dobu byl mnohokrát podroben velmi kritickým hodnocením a mnoho renomovaných vědeckých pracovišť provedlo množství nezávislých odborných posudků jeho účinnosti. Nejedná se o náhodné posudky, ale o několikaleté sledování objektu před aplikací termoizolačního nátěru ThermoShield, tak i po jeho aplikaci. Výsledky vždy potvrdily účinnost a oprávněnost použití termoizolačního nátěru ThermoShield. Písemné výsledky většiny posudků jsou dostupné na internetových stránkách.

Moderní zateplení s novými nanotechnologiemi a omítkovým zateplovacím systémem HFR-TS®

Obr. 1: Tepelný odpor a jeho průběh na typické zdi bez HFR-TS, R = 0,61 m2K/W
Obr. 2: Tepelný odpor R a jeho průběh na typické zdi s aplikací zateplovacího systému HFR-TS®, R = 3,07 m2K/W
Vypracoval: Akad. arch. Et Ing. arch. Petr David, aut. Arch.

 

Nedostatky kontaktního zateplení řeší požití souvrství ze speciálních omítek HFR s tepelněizolačními parametry v kombinaci se speciálním materiálem s keramickým plnivem se schopností odrážet teplo - ThermoShield (TS), který jako jediný má dvě základní funkce: a to odrážet až 85% tepelného záření (sálání) v obou směrech kolmo k aplikované ploše a aktivní odvod vlhkosti z podkladu (na m2 plochy fasády připadá 150 m2 povrchu keramických dutých granulí obsažených v nátěru ThermoShield).

Aplikací souvrství (zateplovacího systému HFR-TS®) na obvodový plášť dojde k násobnému zlepšení parametrů pláště budovy, které jsou prokazovány v rámci PENB. Aplikací dojde k aktivní ochraně budovy odrazem tepelného záření (fázový posun, tedy zpoždění prohřátí zdí se zvětší o 6 – 8 hodin) a zároveň k vysychání podkladních vrstev (zdí apod.). A také ke klasické izolaci zateplovací omítkou HFR-TSE. Souvrství se chová aktivně, dojde ke zlepšení izolačních vlastností dle materiálu násobně (obr. 1, 2). Typicky dochází k přeřazení z třídy F neúsporná (velmi nehospodárná) do tříd úsporných.

Zateplovací omítkový systém HFR-TS® se nanáší na starý pevný podklad nebo na nový známými postupy. Omítka v síle deset a více milimetrů se nanese na penetrační nátěr s výbornou propustností pro vodní páry. ThermoShield se dodává ve formě emulze = nátěr.